25 Haziran 2015 Perşembe

Yeni Erke dönergecimiz HMSB

 Merhaba, bu yazımda millet olarak imkansızların insanı olduğumuz tezini haklı çıkaran daha önce de örneklerini gördüğümüz bir firmadan bahsetmek istiyorum. Firmanın ismi hmsbturk.

 Başlıktan  anlaşılacağı üzere yaptıklarını iddia ettikleri ürün çoğumuzun bir yerlerden aşina olduğu erke dönergeci modelinin çalışır hali. Bilimsel tahminler üzerine o kadar da radikal değilim, tamam termodinamik var Einstein var ama onlardan önce de birileri vardı. Yani bilimsel tahminler için imkansız kelimesi kullanmak bana göre sığ beyinlerin işi. Ancak bu bahsettiğimiz firmanın şarlatan olduğuna büyük ölçüde eminim.

Sadece kafamı karıştıran bu zamana kadar nasıl oldu da patlamadılar? Birkaç yıldır geliştirdik yasal sorunlar, patent gibi açıklamalar yapıyorlardı. Geçmişte bir iki mail gönderdim ve tabi ki cevap gelmedi. Şimdi de iddia ettiklerine göre satışa başlamışlar. Ama bu çok sağlam bir çıkış, bence o çok beklediğim patlama yakındır.

Birkaç olasılık var neler olup bittiği ile ilgili. Ya oldukça profesyonel bir toplum mühendisliği örneğine şahit oluyouz, ya yaptıkları hiçbir faaliyet yok dolayısıyla patlamaları için bir sebep de yok, ya da gerçekten bu ürün yapıldı ama kamillerin ne yaptıklarından haberi yok (:

Bence 2. seçenek. Ama yine de umarım gerçekten bu ürün yapılmıştır ve bende hiç gocunmadan bir özür yazısı daha yazarım. Şimdi bu ürünün yapılabildiğini farzedersek neler olabileceği hakkında kısaca fikir yürütelim.

Öncelikle normal fizik kurallarının abc si olan termodinamik yasaları toptan çöpe gidecek yada güçlü bir değişime uğrayacak. Teorik fizik çalışmalarında patlama yaşanacak. Dünya tekrar eskisi gibi yeşil ve mutlu olabilecek. En önemlisi bu makine yoktan var etme yeteneğine sahip, bilmem anlatabiliyormuyum. (:

Sonra buna bağlı olarak evren in içerisine kendi enerjisi haricinde, yeni enerji girişi olacağı için bu vucuttaki bir tümör misali büyüyecek ve evren kararsızlaşıp yok olacaktır, yada dünyanın merkezi olduğu yeni parelel evrenler oluşacaktır. Belki de bahsedilen kıyamet budur (:

Amerikanvari bir laf ile bitireyim. Adamım bu bilim kurgu yazarlarının bile işlemediği bir durum.