18 Temmuz 2016 Pazartesi

Mr. Robot 2. sezon girişi

 İlk sezonda gelişen olaylar ve kurgunun belirli bir rotaya girmesinden sonra 2. sezonda daha az fail yerleri göreceğimi ümit ederek 2. sezonu izlemeye başladım. Bu arada ağır spoiler içerir, henüz izlemediysen tarayıcı sekmeni kapatmanı öneririm.

 İlk bölümde iyi bir giriş yapmışlardı, biraz şaşırmıştım açıkcası. 2. bölümde ise hemen başlarda yine saçma bir sahne ile çıktılar karşımıza. Evil Corp yöneticisi ile buluşma noktasında kurye ile çanta ve yanıcı madde gönderdiler. Bu sahne kesinlikle üzerinde az düşünülmüş öylesine yazılmış. Oraya kurye gidemez, bu gizlilik ile yürümesi gereken planda sağlam bir güvenlik açığı oluşturacak ve kötü adamların o kuryeden yola çıkarak saklandıkları yeri bulmak çok da zamanlarını almayacaktır.

 Oraya günler öncesinden farklı bir kılıkla gelip çanta ve yanıcı gaz absurd bir yere saklanabilirdi. Yada farklı bir şey, ama olmaması gereken şey kendileri ile direkt olarak bağlantılı birini oraya göndermek. Şimdi o kadar da olur diyenleriniz de olabilir, ama zekanın, manüpulasyonun ana tema olduğu bir yapımda böyle hatalar yapılırsa s.çıyor işte.

Ama çok beğendiğim sahneler de vardı. Daha önceki ilgili yazımda bahsettiğim seyirciyi içeri çekme olayını daha iyi yapıyor hale geldiler. Artı 2. bölümde Elliot'un kendisini hackleme sahnesi harikaydı, tam bu temada olması gereken, cuk oturmuş bir kurgu.

Sonraki bölümlerde en azından 1. sezona göre daha iyi olacağını ümit ediyorum, umarım yanılmam.