16 Ocak 2017 Pazartesi

Gomovielist.com

Merhaba, bu yazımda ortalama güzellikle olduğunu düşündüğüm ancak diğer insanların henüz bunu doğrulamadığı bir projemden bahsedeceğim. Projenin ismi gomovielist.com

Ne işe yarıyor?
Proje film ve dizi izlemeyi seven insanlar için düşünülmüş bir proje. Kısaca kendilerine özel izleme listeleri oluşturmaları ya da arkadaşlarına tavsiye vermeleri/almaları işlemlerini yapıyor. Ve bir to-do list gibi her an bu veriler her yerden erişilebilir hale geliyor. Aslında bir timeline i olan ve filmler hakkında yorum yapılan kısımları da ekleyecektim, ancak başlangıç için basit tutmak gerektiği düşündüm.

Arayüz
Aşağıdaki gibi bir arayüz karşılıyor kullanıcıyı. Çoğu sayfada header in altındaki search bar bulunuyor. Sağ altta her sitenin neresinde olursanız olun kısayoldan liste oluşturmanıza yarayacak bir alan var. Login kısmı facebook üzerinden basitçe yapılabiliyor.
Login olduktan sonra otomatik olarak bir profil sayfası oluşuyor. Burada da listelerinizin bulunduğu alanlar var.
En üstteki bölüm kendi özel izleme listeleriniz, alttaki kısım ise arkadaşlarınızdan tavsiye almak için oluşturduğunuz listeler oluyor. Biraz daha arayüz örnekleri vereyim. Aşağıda bir tavsiye listesi var

Tavsiye listesi

Özel listelerden biri
Trends sayfasının zoomout bir görüntüsüMinik bütçelerle oluşturduğum add verileri ile ilgili şunu paylaşabilirim, şu an için en çok italyanlar ve korelilere hitap eden bir proje olmuş. Amerikalılar ingilizler ve avustralyalılar  %0 dönüşüm ile oldukça hayal kırıklına uğrattılar beni. Türklerde ise  tanıdığım bir kaç kişiye şantaj, cebir, beddua  gibi çirkinlikler yapmak zorunda kaldım kullanmaları için. Onun için hedef kitle sınıfımda değiller.

Güncelleme:
Baya bir görüntüleniyor son günlerde. Kısaca failed (: