1 Ekim 2017 Pazar

Galatasaray formasıyla Beşiktaş maçına gelen taraftarların kovulması ve Çarşı

Mevzu bahis olan konunun detayları aşağıdaki linkde.
http://www.fanatik.com.tr/2017/09/26/besiktas-i-desteklemeye-gelen-galasaraylilar-tribunden-zorla-cikarildi-1321220 

Bu arkadaşların yerine koyarsak kendimizi gerçekten aşağılayıcı,moral bozucu, yüksek seviye hayal kırıklığı yaratan bir durum. Avrupa maçı dahi olsa bir taraftar tribününe farklı bir taraftar formasıyla gitmek, bu eylemi Türkiye gibi modern insanın evrimini oldukça geriden takip eden bir toplum içinde yapmak oldukça cesaret gerektiren bir şey. Uzun yıllar öncesinde benzer durumlar pek çok kere tekrarlanmış ve o zamanlar hiç bir tatsızlık çıkmamıştı, orası ayrı bir ironi. Bu olay gerçekleşmeden önce bana da teklif edilse aynı şey bende giderdim herhalde.


Ancak asıl dikkatimi çeken başka şeyler oldu. Hadi orada birkaç tinerci bu arkadaşlara doğaları gereği tepki gösterdi. Hiç mi aklı başında birileri yoktu ki bu toplulukta diğerlerine siz ne yapıyorsunuz diyemedi. Hadi onu da geçtim, diyelim ki olaylar hızla gelişti ve aksiyon almak mümkün olmadı. Özellikle ÇarŞı taraftar grubundan bu olayı kınayan en azından bir twit bekledim ben. Ama gelmedi.

 Dolayısıyla böyle bir olaya kayıtsız kalan ÇarŞı taraftar grubunun toplumsal olaylara gösterdiği tüm aksiyonlar benim için sadece pr çalışmasıdır, başka hiç bir şey değil.